Nationala de juniori sub 15 ani a Romaniei a obtinut joi primele victorii  la turneul internationa de la Belgrad.

Jucatorii pregatiti de Viorel Rus  au invins in runda de dimineata pe Bulgaria cu  11-6. Pe reprize scorul a fost 3-3, 1-4, 2-3, 0-1. Golurile echipei noastre au fost inscrise de Laza 4, Raul Bindea si Itul cate 2, Ilisie, Filotti si Gorea cate un gol.

In al doilea meci al zilei disputat joi dupa amiaza echipa noastra a trecut de Georgia cu 13 la 5. Pe reprize scorul a fost 0-0, 3-0, 3-2, 7-3. Au marcat Filotti, Laza si Stoica cate 3 goluri, Rath 2 goluri, Raul Bindea si Ilisie cate un gol.

Miercuri Romania a intalnit pe Italia fiind invinsa cu 2-15. Scorul pe reprize a fost 1-5, 1-2, 0-3, 0-5. Au marcat: Stoica si Itul

Vineri, tricolorii mici vor  intalni pe Germania. Ora de start 16.00 (ora locala)