Turneul masculin de la Jocurile Olimpice de la Tokyo va incepe pe 25 iulie. La fel ca si la fete, toate meciurile se vor desfasura la Tatsumi Waterpolo Centre, in cartierul  Koto din Tokyo.

Mai jos gasiti programul meciurilor din turneul masculin de polo pe apa

Il Tatsumi Waterpolo Centre, sede dei tornei di pallanuoto alle Olimpiadi di Tokyo

Tatsumi Waterpolo Centre

FORMAT. La Jocurile Olimpice participa 12 echipe, impartite in doua grupe de cate 6; primele 4 clasate se califica in sferturile de finala

Jocurile Olimpice de  la Tokyo 2020 – Programul meciurilor din turneul masculin 

1a zi (25 lulie)

Grupa A

AFRICA DE SUD – ITALIA (ora 4)

UNGARIA – GRECIA (ora 5:30)

SUA – JAPONIA (ora 8)

Grupa B

AUSTRALIA – MUNTENEGRU (ora 9:30)

SERBIA – SPANIA (ora 12:20)

CROATIA – KAZAHSTAN (ora 13:50)

 

A 2a zi (27 iulie)

Grupa A

AFRICA DE SUD – SUA (ora 4) 

ITALIA – GRECIA (ora 9:30)

JAPONIA – UNGARIA (ora 12:20)

Grupa B 

MUNTENEGRU-SPANIA (ora 5:30)

KAZAHSTAN-SERBIA (ora 8)

AUSTRALIA-CROATIA (ora 13:50)

 

A 3a zi (29 iulie)

Grupa A

UNGARIA- AFRICA DE SUD (ora 4) 

SUA-ITALIA (ora 8)

GRECIA-JAPONIA (ora 12:20)

Grupa B 

SPANIA-KAZAHSTAN (ora 5:30)

CROATIA-MUNTENEGRU (ora 9:30)

SERBIA – AUSTRALIA (ora 13:50)

 

A 4a zi (31 iulie)

Grupa A

SUA – UNGARIA (ora 7)

ITALIA- JAPONIA (ora 12:20)

AFRICA DE SUD-GRECIA (ora 13:50) 

Grupa B 

MUNTENEGRU-KAZAHSTAN (ora 4)

AUSTRALIA – SPANIA (ora 5:30)

CROATIA – SERBIA (ora 9:30)

 

A 5a ZI (2 august)

Grupa A

UNGARIA-ITALIA (ora 4)

GRECIA – SUA (ora 5:30)

JAPONIA – AFRICA DE SUD (ora 12:20)

Grupa B 

SERBIA – MUNTENEGRU (ora 8)

SPANIA-CROATIA (ora 9:30)

AUSTRALIA – KAZAHSTAN (ora 13:50)

 

Sferturi de finala (4 august)

1a GRUPA A – 4a GRUPA B ( meci, 31, ora 8)

2a GRUPA A – 3a GRUPA B ( meci 32, ora 9:30)

3a GRUPA A – 2a GRUPA B ( meci 33, ora 12:20)

4a GRUPA A – 1a GRUPA B ( meci34, ora 13:50)

 

Semifinale pentru locul 5 (6 august)

INVINSA MECI 31 – INVINSA MECI 33 (ora 8)

INVINSA MECI 32 – INVINSA MECI 34 (ora 9:30)

 

Semifinale (6 august)

INVINGATOARE MECI 31 – INVINGATOARE MECI 33 (ora 12:20)

INVINGATOARE MECI 32 – INVINGATOARE MECI 34 (ora 13:50)

 

Finale (8 august)

FINALA PENTRU LOCUL 7 (ora 3:30)

FINALA PENTRU LOCUL 5 (ora 5)

FINALA PENTRU BRONZ (ora 7:40)

FINALA (ora 10:30)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here