Editia 2015 a turneului international „Vodafone Cup” a fost castigata de Italia. Jucatorii antrenati de Sandro Campagna au invins sambata pe gazda competitiei Ungaria, cu 8 la 6 si au incheiat fara infrangere turneul. Condusa de Matteo Aicardi  (4 goluri si MVP-ul turneului), Italia a inceput in forta meciul si a condus cu 3 la 1 dupa primul sfert. Ungaria a reusit sa se apropie la un gol de adversari pana la pauza mare (2-3)  diferenta pastrandu-se si la finalul sfertului trei (4-5) pentru ca in ultima parte italienii sa mai adauge un gol la diferenta de pe tabela de marcaj (6-8). In celelalte meciuri Italia a invins pe Spania cu 8-4 si Australia cu 7-6. Pe locul trei a terminat turneul Spania. Ibericii au reusit sa se impuna in ultimul meci in fata Australiei cu 9 la 6.