Franta a parasit ultimul loc din grupa B dupa ce a invins Germania cu 8 la 7. Dupa un prim sfert castigat de francezi cu 1 la 0, Germania a trecut la conducerea jocului si a avut un gol in fata la jumatatea meciului, avantaj care s-a pastrat si dupa sfertul al treilea (5-6).  Jucatorii lui Bruzzo au intors insa soarta meciului in ultima repriza,  Jablonski si Blary au marcat golurile decisive pentru Franta.

FRANCIA-GERMANIA 8-7 (1-0; 0-2; 4-4; 3-1)

Francia: Garsau, Saudadier 1, Jablonski 1, Khasz 1, Blary 2, Simon, Peisson, Lavarsanne, Marzouki 3, Bodegas, Camarasa, Tomasevic, Mouriame. Antrenor. Bruzzo.

Germania: Kong, Bukowski, van der Bosch, Real 1, Obschernikat 1, Juengling, Schenkel, Nossek 2, Schueler 2, Stamm, Oeler, Schlotterbeck, Eidner, Schenkel. Antrenor. Novoselac.