Dinamo a avut parte de un meci mai greu decat se astepta  in compania tinerei formatii oradene, Crisul. Bucurestenii au castigat doar la trei goluri diferenta, cu 14 la 11.  Dupa primele 8 minute de joc, echipa lui Robert Fierasteanu conducea cu un gol pe tabela de marcaj (2-3), iar la jumatatea meciului diferenta a fost de doua (3-5). Sfertul trei a adus si cele mai multe goluri: de 4 ori au punctat gazdele in timp ce alb-rosii au inscris de sase ori. Finalul meciului a apartinut gazdelor care au reusit sa se impuna in ultimul sfert cu 4 la 3. Cele doua echipe  vor disputa al doilea meci tot la Oradea, miercuri de la ora 12.00. Sferturile de finala se desfasoara dupa sistemul cel mai bun din trei meciuri.

Crisul Oradea – Dinamo 11-14 (2-3, 1-2, 4-6,4-3)

Crișul Lancetti Oradea: Mircea Furtoș, Andrei Pânzariu, B. Remes, Remus Barbu 1, Istvan Szabo 4, A. Alexandrescu 1, Kovats, Alexandru Sfârle 1, V. Sârcă, Bogdan Paleacu 2,  Claudiu Alb, Cristopher Oros 2,  Doru Maior,. Antrenor Eugen Băjenaru

Dinamo: Dragos Stoenescu, Traian Orzoiu, Adrian Enescu, Andrei Prioteasa 2, Andrei Iosep 2, Ion Vrânceanu 2, Alexandru Matei 2, Szilard Demeter 2,  Petru Ianc 2, George Georgescu 1,  Necsulescu, Marius Tic, Alexandru Simion 1. Antrenor: Robert Fierășteanu

Superioritati numerice: Crisul 9/4   si Dinamo 7/6