Rezultatul final confirma jocul bun pe care de gazdele l-au avut  in aparare, oradenii reusind sa inscrie doar trei goluri pe tot parcursul meciului.

CSM Oradea a inceput  bine partida si in minutul 5 s-a aflat la conducere pe tabela de marcaj, scor 2-1, prin golurile lui Vancsik și Colodrovschi, repriza incheiindu-se la egalitate 2-2.

In urmatoarele sferturi gazdele au dominat jocul inscriind de 5 ori consecutiv in timp ce oradenii nu au mai reusit sa depaseasca apararea adversa timp de aproape 24 de minute. A fost 3 la 2 la jumatatea partidei si 6-2 inainte de ultima repriza. Apoi, Cagalj a facut 7-2 in min 27, Czenk a semnat al treilea gol pentru CSM Oradea cu 3:54 minute inainte de final insa Jadran a mai adaugat doua goluri pana la final, impunandu-se cu 9-3.

Golurile oradenilor au fost marcate de Colodrovschi, Vancsik si Czenk 1 in timp ce pentru Jadran au inscris Z.Butic de trei ori, Cagalj, Bukic si Zovic cate 2 goluri

Manşa retur va avea loc în 5 noiembrie, la Oradea.