Pe reprize scorul a fost 5-1, 2-3, 2-3 si 3-4.

Oaspetii au inceput mai bine partida si au condus după primul sfert cu 1-5, si chiar daca orădenii au reuşit să câştige la limită următoarele trei sferturi, nu au obţinut nici măcar o victorie de palmares.

Pentru echipa antrenată de Ciprian Cîmpianu şi Christian Sandor au marcat Silvian Colodrovschi (3 goluri), Mateja Aasanovic (2), Tiberiu Negrean (2), Istvan-Janos Szabo (2), Vlad Dragomirescu şi Flavius Nichita Ilisie.

Golurile oaspeţilor au fost reuşite de Rino Buric (5), Jerko Marinic-Kragic (3), fost jucător la Steaua, Marin Delic (2) şi Luka Bukic (2).

In primul joc, vicecampioana României, a suferit o înfrângere clară, cu 3-9.

CSM Oradea îşi va continua parcursul continental în optimile de finală ale LEN Euro Cup, fază în care este calificată şi CSA Steaua Bucureşti. Cele doua echipe isi vor afla adversarele luni.