Gazdele au deschis scorul la primul atac prin Levente Vancsik, „studentii” egaland la urmatoarea faza prin Vlad Georgescu, pentru ca stangaciul Josip Jerkovic sa isi aduca echipa in avantaj spre finalul primul act (1-2).

Următoarele două sferturi au fost echilibrate, Corona Sportul reusind sa isi pastreze avantajul de un gol   atat la pauza mare (2-3), cat si inainte de ultima parte a meciului (4-5).

Oradenii au dominat ultimele 8 minute de joc: Vancsik a egalat pe tabela de marcaj (5-5), Gojko Pijetlovic a inchis poarta, olandezul Jesse Koopman si-a readus echipa in avantaj (6-5), iar cu 2’30” inainte de finalul intalnirii, Istvan Szabo a mai inscris o data pentru CSM stabilind si scorul final al partidei.

In ultimul minut de joc, spaniolul Marc Roca a fost eliminat cu cartonaș roșu si va fi lipsi  la cel de-al 2-lea meci cu Sportul Studențesc. Partida se va juca sâmbătă cu începere de la ora 19:00, tot la bazinul Ioan Alexandrescu.