Oradenii au inceput mai bine partida si au condus cu 2 la 0 si 3 la 1, dar gazdele au reusit sa inchida repriza la un singur gol diferenta (2-3). „Studentii” au egalat pe tabela de marcaj la inceputul sfertului doi si chiar au preluat conducerea dupa aproape 4 minute de joc (4-3), dar pana la pauza mare jucatorii lui Kalman Kadar au trecut din nou in fata pe tabela de marcaj (4-5).

Diferenta de un gol s-a pastrat si dupa a treia repriza, in care cele doua echipe au marcat cate un gol fiecare.

Vicecampioana s-a desprins decisiv pe final de meci, cu trei goluri semnate de Tiberiu Negrean si unul marcat de Andrei Cretu, in timp ce Corona Sportul a punctat doar de doua ori. Scor final 7-10.

De notat este ca poloiştii celor doua echipe au evoluat cu banderole albe in semn de protest faţă de modul în care a fost aleasă noua conducere a federaţiei de specialitate.

Cele doua echipe acuză mai multe nereguri majore la ultimele alegeri, principalele acuze fiind legate de existenţa unor aşa-zise cluburi fantomă, care nu înregistrează în realitate activitate sportivă (dar au votat) şi apariţia peste noapte a altor entităţi sportive în preajma alegerior de acum două săptămâni.

Luni, 20 februarie, Călin Găvruş, în vârstă de 49 de ani, a fost ales preşedinte al Federaţiei Române de Polo. Găvruş a obtinut 20 de voturi fata de cele 16 obtinute de contracandidatul său, Bogdan Giambaşu.