Meciul a fost echilibrat doar in primele 8 minute de joc in care cele doua echipe au punctat de trei ori fiecare, apoi Neptunes a dominat sfertul doi si a reusit sa se desprinda la 3 goluri de adversari (4-7). Echipa centrului roman a continuat sa controleze jocul si in repriza a treia in care a marcat de patru ori fara sa primeasca gol (4-11). Ultima parte a intalnirii a fost cea mai spectaculoasa, cu 9 goluri inscrise de catre ambele formatii. Steve Camilleri a fost cel mai bun marcator al oaspetilor cu 7 goluri inscrise in timp ce Cosmin Radu a marcat 4 goluri in acest meci.

Premier League – campionatul de vara – Malta

Etapa I

Sambata 11 iunie

Exiles Jetfreight –  Neptunes Grimaldi 8-16 (3-3, 1-4, 0-4, 4-5)

Exiles: Ian Bugeja, Julian Rizzo Naudi, Simon Vassallo, David Pace Lupi, Daniel Borg Millo, Sean Gravina 1, Edward Gravina, Kurt Griscti 2, Nicky Paris 1, Andrea Bianchi, Gianni Ciappara, Milos Vukicevic 3, Kayne Lanzon 1 – Antrenor: Dorian Pisani

Neptunes: Alan Borg Cole, Niki Lanzon, Cosmin Radu 4, Matthew Tabone, Timothy Agius, Marc Lanzon, Steve Camilleri 7, Jordan Camilleri 2, Jeremy Abela, Miguel Zammit 2, Benjamin Lanzon, Matias Azzopardi 1, Matthew Castillo – Antrenor: Zoran Maslovar

Arbitrii: Massimo An­gileri, Biagio D’Alessio

Sirens Ritter Sports – San Ġiljan ASC 4-11 (1-2, 0-2, 1-4, 2-3)

Vineri 10 iunie

Sliema – Valletta 10 – 4 (3-1, 3-2, 2-1, 2-0)

Clasament: 1. Neptunes 2p (16-8); 2. San Ġiljan 2 (11-4); 3. Sliema 2 (10-4); 4. Valetta 0 (4-10); 5. Sirens 0 (4-11); 6. Exiles 0 (8-16)