Primorje a condus de la un capat la altul partida de astazi. Petar Muslim a deschis scorul iar Sandro Sukno cu a dubla a stabilit scorul la finalul primului sfert. Gazdele au pastrat avantajul de trei goluri si la pauza mare (5-2) iar in sfertul trei lucrurile au mers si mai rau pentru Jug. Primorje a reusit sa se distanteze la 5 goluri pe tabela de marcaj (10-5) fiind aproape sigura de castigarea titlului. In ultima repriza Primorje s-a concentrat mai mult pe aparare inscriind o singura data prin Petar Muslim, in timp ce jucatorii lui Vjeko Kobescak au recuperat din diferenta prin reusita lui Miho Boskovic si dubla lui Nikola Janovic. Scor 11-8 si Primorje a castigat cu 3 la 2 la general finala. Pentru Primorje este al treilea trofeu cucerit in acest sezon, dupa Cupa Croatiei si Liga Regionala. Formatia din Rijeka va incerca saptamana viitoare sa castige si cel de-al patrulea trofeu, la Barcelona, acolo unde participa la turneul final al Ligii Campionilor.