Corona Sportul Studentesc s-a impus in ambele confruntari cu Amefa disputate in cadrul etapei a 4-a din Superliga Nationala. Echipa antrenata de Aurelian Georgescu s-a impus sambata la o diferenta de doar trei goluri, cu 15-12, dupa un meci in care oaspetii au pus destule probleme. Dupa primele 8 minute de joc Sportul a avut un singur gol avantaj pe tabela de marcaj (2-1), diferenta care s-a pastrat la jumatatea intalnirii (6-5). La reluarea jocului, Amefa a avut initiativa si a preluat conducerea pe tabela de marcaj (7-9), fiind egalata cu 12 secunde inainte de ultima pauza. In repriza a patra, gazdele au fortat si au reusit sa se desprinda decisiv adversari cu doua goluri inscrise in ultimul minut de joc. In partida revansa, care a avut loc duminica, „studentii” au castigat cu 10 la 5, dupa ce la pauza mare cele doua echipe se aflau la egalitate (3-3).