Dupa un start echilibrat de joc, grecii au punctat de doua ori dar Brescia a egalat la 2 in primele minute din repriza a doua. Olympiakos s-a desprins insa la 4 goluri, diferenta greu de recuperat de adversari (6-2). Jucatorii lui Bovo au reactionat insa si in a doua jumatate a meciului s-au apropiat la un gol de greci, ultima reusita a italienilor fiind semnata de capitanul Christian Presciutti, din om in plus, cu 5’50’’ inainte de fluierul final.

Grecii au reactionat prin Obradovic, Brescia a raspuns prin Muslim, dar Olympiakos a refacut diferenta de doua goluri dintr-o superioritate fructificata de Mourikis. Brescia a mai revenit o data la -1, prin golul din 2’12’’ inscris de Nicholas Presciutti dar finalul a fost gestionat bine de jucatorii lui Vlachos care se califica in semifinale acolo unde vor da peste Pro Recco.