Pe reprize scorul a fost 5-3, 3-2, 3-0 si 3-0

Jucătorii pregătiți de Alexandru Deacu și Bogdan Bogatu au stat aproape de adversari în prima jumătate a meciului, dar au cedat în ultimele două sferturi, în care nu au reuşit să înscrie niciun gol.

Andrei Neamţu (2), Francesco Sachetti, Alexandru Popovici şi Alin Pîrîianu au marcat golurile echipei noastre.

Pentru greci au înscris Nikolaos Gkillas (8 goluri), Evangelos Pouros (4) şi Andreas Almyras (2).

În celălalt meci al grupei adversare sunt echipele Serbiei şi Germaniei.

Luni, 19 septembrie, de la 11:20, România va înfrunta Germania în al doilea său meci din competiţie.

Câştigătoarele grupelor se califică direct în sferturi, iar echipele clasate pe locurile 2-3 vor juca baraje pentru sferturi (încrucişat), în timp ce ultimele clasate se vor înfrunta pentru locurile 13-16.