Naţionala Romaniei a ratat, luni, calificarea în sferturile de finală ale Campionatului European de la Budapesta, după ce a fost învinsă de reprezentativa Greciei, cu 14-7, în optimi.

Scorul pe reprize a fost 3-1, 2-3, 0-6, 2-4.

Mai jos gasiti statistica individuala a jucatorilor nostrii in meciul cu Grecia:

Marius Florin Tic a jucat 32:00 minute , a aparat 9 din 23 suturi pe poarta, inclusiv un penalty, procentaj 39,1%.
Cosmin Alexandru Radu a jucat 23:50 a inscris un gol din trei suturi la poarta, procentaj 33,3% , doua pase decisive
Tiberiu Negrean a jucat 25:50 minute, a inscris doua goluri din trei suturi, procentaj  66,7%, un fault
Mihnea Andrei Gheorghe a jucat 23:54 minute, a inscris un gol din sase suturi, procentaj 16,7%, o pasa decisiva, doua faulturi
Victor Andrei Antipa nu a jucat
Andrei Prioteasa a jucat 31:12 minute, a inscris un gol din doua suturi, procentaj 50,0%, 4 blocaje, trei faulturi
Vlad Luca Georgescu a jucat 15:56 minute, un gol dintr-un sut , 100,0%, doua blocaje, doua faulturi
Tudor Andrei Fulea a jucat 24:56 minute, trei suturi la poarta, un fault
Robert Gergelyfi a jucat 07:35
Nicolae Oanta a jucat 17:14, a inscris un gol din doua suturi, procentaj 50,0%, un blocaj, 3 faulturi
Alexandru Ghiban a jucat 09:27, o pasa decisiva, trei faulturi
Levente Vancsik a jucat 07:50 2