Naţionala Romaniei a fost invinsa, miercuri, de Germania cu 10-15 in meciul pentru locurile 9-12 de la Campionatului European de la Budapesta.

Scorul pe reprize a fost 1-5, 5-2, 1-5, 3-3

Mai jos gasiti statistica individuala a jucatorilor nostrii in meciul cu Germania:

Marius Tic a jucat 32:00 minute, a aparat 4 din 19 suturi, procentaj 21, 1%
Cosmin Radu a jucat 17:43 minute , un gol din trei suturi, procentaj 33,3%, o pasa decisiva
Tiberiu Negrean a jucat 25:01 minute, doua suturi, un blocaj, un fault
Mihnea Gheorghe a jucat 29:09 minute, doua goluri din doua suturi, procentaj 100,0%, un blocaj
Victor Antipa a jucat 03:42  minute, un gol dintr-un sut, procentaj 100,0%
Andrei Prioteasa a jucat 22:47 minute, un gol din trei suturi, procentaj 33,3%, trei blocaje, trei faulturi, doua sprinturi castigate
Vlad Georgescu a jucat 13:47 minute, o pasa decisiva, 2 blocaje, un fault
Tudor Fulea a jucat 23:16 minute un gol din trei suturi, procentaj 33,3% , un blocaj, doua faulturi
Robert Gergelyfi  a jucat 13:47 minute un sut, un fault
Nicolae Oanta a jucat 16:04 minute, doua goluri din 4 suturi, procentaj 50,0%,
Alexandru Ghiban a jucat 15:37 minute, a marcat doua goluri din trei suturi, procentaj 66,7% un fault
Levente Vancsik a jucat 09:51 minute