Dupa ce vineri au cedat cu 4 la 2, „alb-rosii” s-au impus la limita, cu 12 la 11, dupa ce au fost condusi cu 8 la 4 la pauza mare si 9-6 la jumatatea sfertului al treilea. La scorul de 4-4, Marian Constantin a fost eliminat fara drept de inlocuire iar Dinamo a evoluat timp de patru minute in inferioritate numerica. Jucatorii antrenati de Andrei Iosep au trecut cu bine peste acest moment, Andrei Georgescu inscriind golul victoriei cu un minut inainte de finalul partidei.

”Studenţii” au terminat pe locul trei sezonul regulat al campionatlui national si vor juca in semifinalele din play-off cu Steaua. In cealalta semifinala Dinamo va intalni pe campioana en-titre, CSM Digi Oradea. Semifinalele se joaca în sistemul ”3 victorii din 5 partide”, primele meciuri urmand a se disputa in zilele de 4 si 5 aprilie.