ACS Brenntag 40+ s-a calificat in sferturile de finala ale mondialelor de veterani. Campionii Romaniei au invins cu 8-7 pe Masters Rio Waterpolo Club, in  ultimul meci din grupa C, disputat lan Complexul de Natatie Hajós Alfréd de pe Insula Margareta din Budapesta. Pe reprize scorul a fost 1-2, 2-2, 2-1, 3-2. Golurile echipei noastre au fost Bogdan Matei 3, Istvan Moldvai 2, Dan Balanov 2 si Mike Tgnol.

La categoria 35+, ACS Brenntag au fost invinsi de reprezentanta gazdelor, formatiaESE 80 cu 8-9. Pe reprize scorul a fost 1-3, 5-2, 1-1, 1-3. Pentru echipa noastra au marcat Iulian Radoi 3, Matej Nastran 3 si Silviu Ceobanu 2.

Pentru un loc in sferturile de finala, ACS Brenntag 35+ va intalni joi pe Mst WP Aquatiko din Ucraina.