ACS Brenntag 40+ s-a calificat in careul de asi al mondialelor de veterani de la Budapesta. Campionii Romaniei au invins cu 13-5 pe italienii de la Pln Milano si vor juca mai departe sambata cu S.Petersburg Mst din Rusia.

Pe reprize scorul a fost 3-0, 4-0, 3-2, 3-3. Golurile echipei noastre au fost Andrei Iosep 5, Razvan Cristescu 2, Istvan Moldvai 2, Bogdan Matei 2, Dan Balanov si Mike Tgnol.

In cealalta semifinala, campionii olimpici de la Millenium (Ungaria) joaca impotriva conationalilor de la Oazis Sport Club.

La categoria 35+, ACS Brenntag 35+ a obtinut o noua victorie in ultimul meci din grupa B: 9-5 cu brazilienii de la Mst Old Fellows. Pe reprize scorul a fost 0-1, 1-1, 4-1, 4-2.

Au marcat pentru echipa noastra Iulian Radoi 3. Matej Nastran 2, Silviu Ceobanu 2 si Bogdan Giuclea 2

ACS Brenntag 35+ va juca mai departe pentru locurile 5-8 cu americanii de la East Bay Masters.