Jucătorii lui Kalman Kadar au controlat jocul in prima jumatate, avand la pauza mare un gol avans pe tabela de marcaj (4-3). La reluarea jocului, sarbii Markovic si Cupic au marit diferenta (6-3) dar bucurestenii nu au cedat. Dinamo a revenit extraordinar şi a condus cu 8-7 înaintea ultimului sfert. Ba chiar in repriza a 4-a, jucatorii lui George Georgescu s-au desprins la doua goluri prin penalty-ul marcat de Alex Simion (7-9). Finalul le-a aparţinut însă gazdelor cu cinci goluri consecutive pana la reusita dinamovistului Demeter Szilard care a stabilit scorul final al intalnirii: 12-10 pentru CSM Digi Oradea