Jucatorii lui George Georgescu au inceput bine partida si au condus campioana cu 1-0 si 2-1 prin reusitele lui Andrei Prioteasa, dar oradenii au fost cei care au încheiat primul sfert în avantaj (3 -2). Jucatorii lui Kalman Kadar au controlat al doilea sfert cu trei goluri inscrise si doar unul primit, astfel ca la pauza mare diferenta a fost de trei goluri. Bucurestenii nu au renunţat si au reusit sa domine  repriza a treia, in care au puncat de doua ori fiind depasiti o singura data. Finalul a apartinut insa celor de la CSM care au castigat cu 10 – 6.

Al doilea joc dintre cele doua echipe este programat vineri, de la ora 18.15, în direct la Digi Sport 4. Semifinalele se dispută după sistemul cel mai bun din cinci partide.

CSM Digi Oradea – Dinamo 10-6 (3-2, 3-1, 1-2, 3-1)

CSM Digi: Gojko Pijetlovic, Szabo Roland, Tiberiu Negrean 1, Dusan Markovic 1, Mihnea Chioveanu 1, Alex Popoviciu, Ramiro Georgescu 2, Vojslav Cupic 2, Gheorghe Dunca 1, Mihnea Gheorghe 2, Dorin Crețu, Antrenor: Kadar Kalman

Dinamo: Marius Tic, Adrian Enescu 1, Vlad Dragomirescu, Andrei Prioteasa 2, Alexandru Matei 1, Szilard Demeter 2, Alexandru Sfarle, Marian Constantin, Andrei Georgescu, Ion Vranceanu, Nenciu Berttini, Alex Simion. Antrenor: George Georgescu

Arbitrii: Mihnea Alexandrescu si Mihai Balanescu

Superioritati numerice: CSM 4/3 si Dinamo 8/1