Jug a detronat-o pe Primorje Rijeka in Liga Regionala. Castigatoarea ultimelor trei editii a competitiei a fost invinsa, in finala disputata la Dubrovnik, de formatia antrenata de Vjekoslav Kobešćak cu 9 la 5. Prima jumatate a meciului a fost foarte echilibrata, ambele reprize incheiindu-se cu acelasi scor 2:2. Jug s-a desprins decisiv in sfertul trei prin dubla lui Josip Vrlić si golul lui Javier Garcia, astfel ca inainte de ultimele 8 minute de joc, gazdele conduceau cu 7:4. Echipa din Dubrovnik a dominat si ultima repriza si s-a impus la o diferenta de 4 goluri (9:5). Jug cucereste astfel al doilea trofeu din istorie, dupa cel din 2009.