Vicecampioana europeana, Muntenegru si-a adaugat trei puncte in clasamentul grupei B  in Liga Mondiala dupa ce a castigat la Nisa meciul restanta cu Franta, din etapa a doua, scor 10-12.

Partida ar fi trebuit sa se dispute la data de 17 noiembrie, anul trecut, dar a fost amanata din cauza atentatelor teroriste care au avut loc la Paris pe 13 noiembrie. Echipa antrenata de Gojkovic, fara 4 jucatori de baza (Ivovic, Mladjan Janovic, Jokic si Drasko Brguljan) a inceput in forta intalnirea si a condus cu 5 la 0 in primul sfert, pana la pauza gazdele recuperand un singur gol (2-6). Pana la jumatatea meciului francezii au reusit sa se apropie chiar la doua goluri de adversari (6-8), insa Muntenegru s-a desprins din nou in repriza a treia in care a punctat de trei ori fara sa primeasca vreun gol (6-11). Franta a revenit la cele doua goluri diferenta dupa ce a dominat ultima parte a intalnirii. Scor final 10-12. Cele doua echipe se vor reintalni in runda a 5-a a grupei, pe 26 aprilie in Muntenegru.