In Liga Regionala duminica s-a jucat, la Rijeka, derby-ul competitiei, Primorje – Jug. Detinatoarea trofeului a reusit sa intrerupa seria invincibila a celor de la Jug castigand la limita intalnirea, scor 6-5. Stangaciul Gonzalo Echenique a adus victoria lui Primorje prin golul sau marcat cu 53 de secunde inainte de fluierul final.  Dupa o prima jumatate de meci echilibrata, la pauza mare scorul fiind egal 2-2, Primorje a reusit sa se esprinda de adversari in sfertul trei cu doua goluri consecutive fara sa primeasca vreunul. Jug a reusit sa reechilibreze jocul in ultima repriza, si chiar a egalat la 5, pe tabela de marcaj, prin reusita lui Felipe Perrone inainte ca Echenique sa stabileasca scorul final.
Tot duminica, Jadran a plecat cu toate punctele de la Zagreb, dupa victoria cu 10 la 5 in fata celor de la Mladost, iar Radnicki a trecut pe teren propriu de Mornar 11-8.

Liga Regionala
Runda a 16-a

Duminica, 21 Februarie:

VK Radnicki Kragujevac (SRB) – Mornar BS (CRO) 11-8 (3-2, 2-1, 1-3, 5-2)
Radnicki: Rade Joksimovic 2, Roman Pilipenko 2, Vukasin Ganic 2, Alexey Shmider, Nebojska Toholj, Djordje Lekic, Dusan Panajotovic, Aleksa Manic.
Mornar: Slavko Calic 2, Antonio Buha 2, Ante Viskovic 2, Marino Cagalj, Maroje Gluhaic.

HAVK Mladost Zagreb (CRO) – Jadran Carine Herceg Novi (MNE) 5-10 (0-3, 3-2, 1-2, 1-3)

Mladost: Andrija Vlahovic 2, Luka Bukic, Andrija Basic.
Jadran: Stefan Vidovic 2, Nikola Moskovc 2, Aleksa Ukropina, Zeljko Kovacic, Bojan Banicevic, Duro Radovic, Miroslav Randjic, Vladan Spajic.

Vojvodina Novi Sad (SRB) – OVK POSK (CRO) 13-9 (5-3, 3-4, 4-2, 1-0)
Vojvodin: Ivan Gvozdanovic 3, Marko Trkulja 3, Nikola Maric 2, Mirel Catovic 2, Ilija Prekogacic, Kristijan Sulc, Marko Marceta.

POSK: Ante Corusic 3, Marin Delic 2, Boze Gadza, Lovro Roncevic, Stipe Situm, Kresimir Butic.

Primorje EB Rijeka (CRO) – Jug CO Dubrovnik (CRO) 6-5 (1-1, 1-1, 2-0, 2-3)
Primorje: Cosmin Radu 2, Gonzalo Echenique 2, Ivan Krapic, Miho Boskovic.

Jug: Felipe Perrone 2, Marko Macan, Xavi Garcia, Paulo Obradovic.