Oradenii au inceput foarte bine partida, la jumatatea primului sfert avand un avantaj de doua goluri dupa reusitele lui Alex Popoviciu si Mihnea Chioveanu. Gazdele au reusit insa sa echilibreze jocul inainte de pauza, inscriind de doua ori in ultimul minut si jumatate al reprizei. Echilibrul s-a mentinut si in prima parte din sfertul al doilea Verona reusind sa se desprinda pentru prima data la doua goluri de oradeni cu trei minute inainte de pauza mare (6-4). Difenrenta la jumatatea meciului a fost insa de doar un gol dupa ce Tiberiu Negrean a inscris al 5-lea gol al oradenilor. la reluarea meciului, jucatorii lui kalman Kadar au facut o repriza a treia excelenta punctand de trei ori fara sa primeasca gol astfel ca inaintea ultimei parti au avut doua goluri in fata adversarilor pe tabela de marcaj (6-8). Diferenta s-a mentinut pana la finalul partidei dupa ce in ultimele 8 minute de joc ambele echipe au mai inscris cate doua goluri fiecare. Tiberiu Negrean, Mignea Chioveanu si Alex Popoviciu au fost cei mai buni marcatori ai campioanei Romaniei.

În celălalt joc al grupei G, Jadran Herceh Novi  a invins pe Sabadell, din Spania cu 7 la 6.

Următorul meci al oradenilor va fi împotriva muntenegrenilor de la Jadran Herceg Novi, maine de la ora 18.30 (ora Romaniei)