Jucatorii lui Dorin Costras au inceput bine partida, cu un gol marcat de Robert Gergelyfi insa grecii au trecut la conducerea jocului dupa trei goluri consecutive. Pana la prima pauza oradenii au reusit sa reduca totusi din diferenta prin golul inscris de Ramiro Georgescu (2-3), apoi la startul sfertului doi au egalat prin Levente Vancsik. Replica aversarilor nu a intarziat si Vougliameni s-a desprins din nou prin reusitele lui Dusan Vasic, care a stabilit scorul de la pauza mare (6-3).

La reluarea jocului, CSM a punctat de două prin Marc Roca și Roland Szabo, dar a mai fost depasita o data in aparare, Pontikeas inscriind al  7-lea gol pentru greci, care au controlat si ultimul sfert punctand inca o data prin Afroudakis. Scor final 8-5 pentru Vougliameni.

În celălalt meci al zilei, Steaua Roșie Belgrad a învins pe Sintez Kazan cu 10-8. In urma acestor rezultate toate cele patru echipe au câte 3 puncte in clasament, astfel ca jocurile din ultima zi vor decide echipele care vor merge mai departe.

Duminică de la ora 10.00  NC Vouliagmeni  intalneste pe Steaua Roșie Belgrad iar de la ora 11.30 CSM Digi Oradea joaca cu rusii de la Sintez Kazan.

Liga Campionilor – Turul doi Preliminar

Oradea, 29.09- 01.10.2017

Sambata 30 septembrie

CSM Digi Oradea – Vougliameni 5-8 (2-3. 1-3, 2-1, 0-1)

CSM Digi Oradea: Gojko Pjetlovic, Vancsik Levente 1, Cristian Dobre, Czenk Ferenc, Szabó István, Szabó Roland 1, Marc Rocca 1, Kováts Viktor, Gergelyfi Robert 1, Ramiro Georgescu 1, Max Costa, Nichita Ilisie,  Raul Gavriş. Antrenor: Dorin Costras

Vougliameni:  Emmanouil Zerdevas, Nikolaos Kopeliadis, Michail Sartzetakis 1, Dusan Vasic 4, Chrysovalantis Chrysospathis, Konstantinos Gouvis, Christos Afroudakis 2, Grigorios Kapetanakis, Kuriakos Pontikeas 1, Marios Kapotsis, Konstantinos Gkiouvetsis, Emmanouil Solanakis, Dimitros Kourouvanis. Antrenor: Loudis Konstantinos

Clasament: 1.Sintez Kazan – 3 puncte (18-17); 2. NC Vouliagmeni – 3 puncte (15-15); 3. CSM Digi Oradea – 3 puncte (11-11); 4. Steaua Roșie Belgrad – 3 puncte (13-14)