România a suferit o nouă înfrângere în al doilea meci din Liga Mondială. După ce au pierdut, în Grecia, cu 17 la 3,  jucatorii lui Dejan Stanojevic au cedat şi la Keskemet, intalnirea cu Ungaria. Tricolorii au avut un inceput slab de meci si au fost condusi dupa primul sfert cu 4 goluri (6-2). In repriza a doua echipa noastra a inceput sa puna probleme gazdelor si a recuperat un gol din diferenta de pe tabela de marcaj. 8-5 pentru Ungaria a fost scorul la pauză. Insa in a doua jumatate a meciului gazdele au continuat sa joace la fel si au inscris alte 8 goluri, în timp ce România a punctat doar prin Mihnea Chioveanu si Negrean (de doua ori). De altfel, Tiberiu Negrean a fost cel mai bun marcator al românilor cu patru goluri. Partida s-a terminat 16-8 şi jucatorii lui Tibor Benedek au maximum de puncte din două partide. În aceeaşi grupă, Grecia are şi ea două succese la rând, în timp ce Georgia şi România nu au încă vreun punct.

Ungaria-Romania 16-8 (6-2, 2-3, 4-2, 4-1)

Ungaria: Nagy V. – Decker Á. 2, Bátori 1, Erdélyi, Salamon 4 (1), Vámos 3 (1), Mezei 1, Bisztritsányi, Bedő, Jansik D., Kovács G. 1, Tóth M. 1, Manhercz K. 1 (1). Antrenor: Benedek Tibor

Romania: Dragos Stoenescu – Pavel Popescu, Tiberiu Negrean 4 (1), Mihnea Gheorghe 1, Nicolae Oanta, Dimitri Goanta, Mihnea Chioveanu 1 (1), Andrei Cretu, R. Szabo, Alexandru Ghiban, Alex Popoviciu 2, Marius Tic. Antrenor: Dejan Stanojevic

Superioritati numerice:  Ungaria 5/9 si  Romania 1/10
Penalty-uri: Ungaria 3/3, si Romania 2/2