Jucatorii lui Kalman Kadar au inceput slab meciul fiind condusi dupa primele minute ale sfertului inaugural cu 3 la 0. Ramiro Georgescu a inscris primul gol al oradenilor dupa 3 minute si jumatate de joc, pentru ca Tiberiu Negrean sa stabileasca scorul la prima pauza.

Campioana Romaniei a reusit sa echilibreze partida in sfertul al doilea. Acelasi Tiberiu Negrean a egalat de doua ori situatia pe tabela de marcaj, scorul la jumatatea meciului fiind 4-4.

Budva a preluat initiativa in repriza a treia, oradenii ratand cateva superioritati numerice, care ar fi putut aduce liniste in jocul campioanei Romaniei. Muntenegrenii au punctat de doua ori in timp ce jucatorii lui Kadar au inscris doar prin Vojislav Cupic astfel ca Budva a avut un gol avantaj la ultima pauza (6-5)

La startul reprizei a patra tot adversarii echipei noastre au punctat primii prin Radanovic, dar CSM Oradea nu a cedat si a reusit sa egaleze cu doua goluri marcate in ultimul minut si jumatate al partidei. Mai intii Dusan Markovic  a redus din diferenta pentru ca centrul Gheorghe Dunca sa inscrie golul de 7-7, cu 41 de secunde inainte de fluierul final.

Va reamitim ca vineri, in primul joc al turneului din Malta, oradenii au incheiat la egalitate cu Sport Management Verona, scor 11-11. Duminica, in ultima zi CSM Digi Oradea va intalni echipa gazda, la Valletta.