Echipa lui Kalman Kadar a inceput bine jocul fiind la conducere in prima parte a intalnirii cu muntenegrenii de la Jadran Herceg Novi. Oradenii au avut 4 la 2 in sfertul doimoment din care nu au mai reusit sa fructifice ocaziile pe care le-au avut si timp de 13 minute au ramas fara gol marcat, in timp ce adversarii au reusit o serie de cinci goluri consecutive (7-4). Campioana Romaniei nu a cedat incercand sa obtina macar un punct in aceasta intalnire, dar nu a reusit decat sa se apropie la un singur gol de echipa antrenata de Gojkovic. Scor final 6-7. Tiberiu Negrean, cu trei goluri, a fost cel mai bun marcator de la campioana Romaniei.

În celălalt joc al grupei G, SM Verona a trecut de Sabadell, din Spania, cu 10 la 9.

Următorul meci al oradenilor va fi împotriva spaniolilor de la Sabadell, duminica de la ora 11.00 (ora Romaniei)