Neptunes, echipa la care evolueaza capitanul echipei nationale, Cosmin Radu, a terminat la egalitate in deplasare cu Sliema, scor 8-8, intr-un meci din cadrul etapei a 4-a din campionatul de vara maltez. Neptunes a dominat prima jumatate a partidei, avand un avantaj de trei goluri la pauza mare (3-6). Gazdele au echilibrat jocul in sfertul al treilea iar in ultima parte au reusit sa egaleze de doua ori, ultima data prin Marko Cuk, care, cu al treilea sau goli, a inchis tabela de marcaj cu un minut inainte de fluierul final. Cosmin Radu a punctat de doua ori in acest meci.

Premier League – campionatul de vara – Malta

Etapa a- IV-a

Marti 28 iunie

Sliema Betsson  – Neptunes Grimaldi 8-8 (1-2, 2-4, 3-1, 2-1)

Sliema: Ryan Coleiro, Jerome Gabarretta, Edward Aquilina 2, Christian Cluett, Kai Dowling, John Soler, Mark Fenech, Timothy Sullivan 1, John Brownrigg, Alex Attard 1, Marco Cuk 3, Nicholas Bugelli 1, Zachary Sciberras – Antrenor: Dejan Milakovic

Neptunes: Alan Borg Cole, Niki Lanzon, Cosmin Radu 2, Mikhael Cutajar, Timothy Agius 2, Marc Lanzon, Steve Camilleri 1, Jordan Camil­leri 2, Jeremy Abela 1, Miguel Zammit, Benjamin Lanzon, Matias Azzopardi, Matthew Castillo – Antrenor: Zoran Mas­lovar

Exiles Jetfreight –  Sirens Ritter Sport  7- 14 (1-2, 3-3, 2-5, 1-4)

Exiles: Ian Bugeja, Julian Rizzo Naudi, Simon Vassallo, David Pace Lupi, Daniel Borg Millo, Edward Gravina, Sean Gravina 1, Kurt Griscti, Nicky Paris, Andrea Bianchi 1, Giuseppe Ciappara, Milos Vukicevic 3, Kayne Lanzon 2  – Coach: Dorian Pisani

Sirens: Nicholas Grixti, Zach Mizzi 2, Sergi Mora 4, Gabriel Pace 1, Marc Grech 3, Isaiah Riolo, Matthew Balucci 1, David Cutajar 1, John Napier 1, Jacob Sciberras, Luke Caruana 1, Nicholas Farrugia,  Matteo Muscat – Coach: Marco Baldinetti

Miercuri 29 iunie

Valletta McDonald’s – San Giljan Salini Resort

Clasament: 1. Neptunes 6p (48-30); 2. Sliema 6 (38-39); 3.  Valetta 4 (30-29); 5. Sirens 3 (38-40); San Ġiljan 3 (27-40); 6. Exiles 0 (29-52)