Steaua a fost depasita categoric, la Moscova, de echipa locala Dinamo, scor 16-4.

Doar in primul sfert jucatorii lui Andrei Iosep au stat aproape de adversari, scorul dupa primele 8 minute de joc fiind egal 1-1. Ros-albastrii ar fi putut intra in avantaj, dar portarul gazdelor a aparat un penalty pe final de repriza.

A urmat un al doilea sfert dezastros, cu 7 goluri primite si un singur gol, marcat de Kapotsis dupa 11 minute de la prima reusita a Stelei. Scor la pauza mare, 8-2 pentru gazde.

Lucrurile au continuat sa mearga prost pentru stelisti si in a doua jumatate a meciului: au inscris cate un gol in fiecare repriza dar au primit in schimb alte 8 goluri (trei in sfertul trei si 5 in ultima parte). Echipa lui Zakirov s-a impus cu 16-4 si a egalat in clasament pe Eger, care are 6 puncte.

Steaua ramane cu o singura victorie in acest sezon din Liga Campionilor 8-3 cu Steaua Rosie Belgrad. In celelalte partide din grupa A a pierdut cu Brescia (5-8), Ferencvaros (6-9), Eger (13-9) si Pro Recco (19-7).

Celelalte meciuri din grupa s-au jucat miercuri: Atletic Barceloneta si AN Brescia au terminat la egalitate 8-8, Pro Recco a trecut de ZF Eger 17-7 iar FTC a invins in deplasare pe Steaua Rosie Belgrad cu 15-6.

In clasament, Pro Recco conduce la 5 lungimi de urmatoarele doua clasate, Barceloneta si AN Brescia, care au 13 puncte. Ferencvaros ocupa locul 4 cu 12 puncte, Eger si Dinamo Moscova au cate cu 6 puncte, Steaua se afla pe 7 cu 3 puncte, iar pe ultima pozitie se afla Steaua Rosie Belgrad, fara niciun punct.

Steaua va intalni in urmatoarea etapa, in deplasare, pe Barceloneta, la data de 23 ianuarie.