Scorul pe reprize a fost 2-2, 2-2, 2-2, 1-1. La penalty-uri orădenii au câştigat cu 7-6.

Meciul a fost unul foarte de echilibrat, iar departajarea s-a făcut doar la penalty-uri.

Filip Gardasevic a marcat 5 goluri pentru CSM Oradea, David Belenyesi şi Ivan Gusarov câte unul fiecare.

Pentru Brescia, Francesco Faraglia a înscris 3 goluri, Jacopo Alesiani 2, Niccolo Gitto şi Maxwell Bruce Irving câte unul.

Loviturile de departajare: Ivan Gusarov (8-7), Francesco Faraglia (penalty apărat), Tiberiu Negrean (9-7), Mateo Giri (9-8), Filip Gardasevic (10-8), Filippo Ferrero (10-9), Tommaso Stefan Insinna (11-9), Maxwell Bruce Irving (11-10), Flavius Nichita Ilisie (penalty apărat), Jacopo Alesiani (11-11), Ivan Gusarov (12-11), Francesco Faraglia (12-12), Tiberiu Negrean (13-12), Mateo Giri (13-13), Filip Gardasevic (14-13), Filippo Ferrero (penalty apărat).

În celălalt meci al zilei, Spandau 04 Berlin a dispus de Enka Istanbul cu 15-11.

În primele 3 jocuri, orădenii au trecut: cu 20-8 de Enka SC, 8-7 de Spandau 04 Berlin şi 11-8 de PAOK Salonic.

CSM Oradea a terminat grupa C pe primul loc cu 11 puncte şi s-a calificat în grupele principale ale Ligii Campionilor. Echipa bihoreană a fost urmată în clasament de Spandau 04, 9 puncte, AN Brescia, 7 puncte, PAOK Salonic, 3 puncte, Enka, 0 puncte.
Echipa antrenată de Petar Kovacevic va juca în grupa A alături de campioana Steaua Bucureşti, Novi Belgrad şi Hanovra.
Sezonul regulat va începe în 8 octombrie.

Primele două clasate în grupele principale se vor califica în sferturi (4 februarie – 14 mai),  Echipele clasate pe locurile 3-4 în grupele principale vor continua parcursul european în faza eliminatorie din LEN Euro Cup.

Deţinătoarea Ligii Campionilor este FTC Budapesta.