Startul partidei a fost echilibrat, echipa Verona fiind cea care a inscris prima prin Cristiano Mirarchi. Oradenii au preluat conducerea dupa dubla reusita a lui Mihnea Gheorghe insa repriza s-a incheiat la egalitate (2-2) dupa ce Busilachi a transformat un penalty. Echilibrul s-a pastrat si in repriza a doua, cele doua formatii trecand pe rand la conducere pe tabela de marcaj. A fost 2-3 dupa golul lui Mihnea Chioveanu, italienii au replicat cu o dubla (4-3), dar Oradea a preluat din nou conducerea prin golurile lui Dusan Markovic si Mihnea Gheorghe. Verona a mai egalat o data prin Vergano, dar Mihnea Gheorge  a inscris cel de-al patrulea sau gol si a stabilit scorul la pauza mare (5-6).

Italienii au dominat jocul la reluare reusind sa preia conducerea pe tabela de marcaj la finalul sfertului trei (8-7). Verona a dominat si inceputul ultimei reprize: Busilacchi si di Fulvio au dus scorul al 10-7, Ramiro Georgescu a punctat pentru 10-8, pentru ca Mirarchi sa inscrie al 11-lea gol al italienilor cand mai erau 4’12 minute de jucat din meci. Oradenii nu au cedat si au reusit să revina pe tabela de marcaz si chiar sa egaleze prin Vojislav Cupic cu o secunda înainte de final, obținând astfel egalul.

La debutul sau in Liga Campionilor, Mihnea Gheorghe a marcat cele mai multe goluri ale echipei noastre, 4: „A fost ca un debut la un campionat european. Chiar daca sunt obisnuit deja cu competitiile majore, am avut ceva emotii pentru ca acum joc la o echipa noua, intr-o competitie noua. Au fost insa constructive. Ma bucur ca am reusit sa inscriu 4 goluri. Sper sa o tin asa in continuare pentru ca trebuie sa demonstrez ca am valoare si ca merit sa joc la echipa campioana,” a spus Mihnea Gheorghe dupa meciul cu Verona.

În celălalt joc al grupei, VK Budva a invins reprezentanta gazdelor, La Valletta cu 9 la 5.

Următorul meci al oradenilor va fi împotriva muntenegrenilor de la Budva, maine de la ora 19.00 (ora Romaniei)