Szolnok este a doua echipa care a obtinut biletele pentru semifinalele Ligii Campionilor.  Formatia maghiara si-a luat revansa in fata Barcelonetei pentru esecul de anul trecut din sferturile turneului de la Barcelona si a castigat intalnirea de astazi cu 7 la 5.

Campioana Ungariei a avut in Viktor Nagy numarul unu in aparare in timp ce Gabor Kis a facut legea in atac. La jumatatea meciului Szolkon conducea cu 3 la 1, pentru ca in sfertul al treilea sa isi dubleze avantajul (6-2). Catalanii au incercat sa revina in ultimele 8 minute ale partidei insa au reusit sa se apropie doar la doua goluri de adversari. Szolnok va lupta acum pentru un loc in ultimul act al competitiei de la Budapesta cu Olympiacos, singura echipa neinvinsa in actuala stagiune.