Echipa antrenata de Cristi Cozma a condus cu 3 la 1 dupa primul sfert, si desi s-a vazut egalata la inceputul reprizei a doua, a intrat la pauza mare cu acelasi avantaj de doua goluri (6-4). Gazdele au dominat clar a doua jumatate: au punctat de trei ori fara sa primeasca gol in sfertul al treilea, apoi au mai inscris alte cinci goluri in ultima repriza primind insa si trei goluri. S-a incheiat 14-7 pentru Amefa care ocupa locul 5 in clasament cu 9 puncte.

AMEFA Arad -Crisul Oradea 14-7 (3-1, 3-3, 3-0, 5-3)

Amefa: Catalin Hodageu, L. Vancsik 2, Alex Baltean 1, Furj Ronald 3, Andrei Iliescu, Richard Huber, Sergiu Palotas, Caudiu Grama 1, Bogdan Laza, Robert Gergelyfi 3,  W. Benedek 1, Mircea Samuila 2, A. Vidican, R. Jiganea 1. Antrenor: Cristi Cozma

Crisul: David Bogdan, Codila Bogdan 1, Czenk Ferenc, Cristi Seichei, Andrei Podina, Oltean Sebi 1, Rares Mateias 1, Gui Zalan, Daniel Pintis, Ilisie Nichita, Gergely Laszlo 3, Gabriel Indries, Sergiu Terean, Cristi Barna 1, Rafael Comsa. Antrenor: Ciprian Cimpianu

Arbitrii: Attila Brosovszki si Petre Gepian