In ultimul meci disputat pe teren propriu in grupa B din Liga Campionilor, Steaua a fost invinsa de Szolnok, detinatoarea trofeului, cu 17 la 9.

Oaspetii au dominat categoric primul sfert (2-6), in timp ce ros-albastrii au reusit sa dea o replica mai buna in urmatoarele reprize. Campioana Ungariei a controlat jocul si in ultimele opt minute, în care jucătorii pregătiţi de Andrei Iosep nu au mai reuşit să marcheze.

In ultimul meci din acest sezon, Steaua va juca in deplasare cu Eger, la data de 9 mai.

Steaua – Szolnok-  9-17 (2-6, 4-4, 3-5, 0-2)

STEAUA: Michal Diakonow – Dorde Filipovic 1, Mihnea Chioveanu 1, Mihnea Gheorghe, Iulian Radoi, Ivan Buljubasic 3, Adria Delgado 1, Murisic 2, Pavel Popescu, Codrin Cotrau, Alexandru Ghiban, Dimitri Goanta,  Mihai Dragusin. Antrenor: Andrei Iosep.

SZOLNOK: Nagy V., Gocic 1, Batori 2, Zalanki, Jansik D. 1, Mezei 1, Aleksic 1, Younger, 1 Prlainovic 5 (1 pen), Cuk 1, Kis Gabor 2, Fulop Bence 1, Istvan Kardos. Antrenor: Cseh Sándor

Arbitrii: RAKOVIC Ivan (SRB) si BIRAKIS Michail (GRE)

Superioritati numerice: Steaua 3/11 si Szolnok 4/12

Penalty-uri: Szolnok 1/1

Nota: in repriza III-a, minutul 3’50” Milos Cuk (Szolnok) a fost eliminat cu drept de inlocuire. In repriza a III-a, minutul 2’25, Dimitri Goanta (Steaua) a fost eliminat cu drept de inlocuire. In repriza a IV-a, minutul 0’23” Ivan Buljubasic (Steaua) a fost eliminat cu drept de inlocuire