Primorje a început mai bine intalnirea şi a condus cu 3 la 1 dupa primul sfert, inscriind prima si in repriza a doua (4-1). Steaua a revenit in joc prin golurile lui Murisic, Delgado si Ghiban (4-4) şi a ţinut echilibru până la 6-6, Buljubasic inscriind pentru 7-6 cu 9 secunde înainte de finalul sfertului trei. În ultima parte, pentru ros-albastrii s-a repetat scenariul din meciul cu Sabadell. Echipa croată a profitat de cateva greseli din apararea Stelei si s-a desprins la patru goluri (10-6). Jucatorii lui Andrei Iosep au punctat pe final de trei ori si au ratat chiar o ultima ocazie de a egala prin Delgado la ultima faza a meciului. Pentru Steaua au marcat Murisic 5, Delgado 3, Ghiban 1.

In ultima zi a turneului, Steaua va intalni duminica, de la ora locala 12.00, pe CSM Digi Oradea. Ros-albastrii au nevoie de o victorie pentru a merge mai departe in competitie.