Corona Sportul Studentesc a început cu dreptul turneul de la Brasov. Gruparea antrenata de Aurelian Georgescu a invins cu 9-4 pe Dinamo Lviv (Ucraina) in primul meci din turul I preliminar al Ligii Campionilor.

Pe reprize scorul a fost 3-1, 3-2, 1-1 si 2-0.

Pentru Corona au marcat: Vlad Georgescu 4 goluri, Petru Ianc 2, Josip Jerkovic, Andrei Cretu si Andrei Balakirev.

Razvan Moraru (portar Corona Sportul Studentesc): „Ne așteptam să fie un meci mai greu fiind primul joc in Champions League pentru majoritatea dintre noi. A fost si primul meci oficial după aproape 4 luni de pauza și avem si câțiva jucători noi in echipa. Am inceput mai bine partida dar după pauza mare am avut o cădere prin sfertul 3 insa în final am reușit să câștigăm. Ma bucur ca am început cu dreptul aceasta competiție. Obiectivul rămâne același, sa ne calificam în turul doi preliminar pentru a avea și mai multe meciuri în perspectiva campionatului național unde vrem sa facem o figura și mai frumoasă decât anul trecut”.

In meciul de deschidere al turneului, francezii de la Paix D’Aix au invins cu  11-5  pe Enka Istanbul. La Paix evolueaza si internationalul de juniori Silvian Colodrovski.

Sport Management si-a confirmat statutul de favorita a grupei si s-a impus la scor in fata echipei WP Club Tbilisi, cu 14 la 3. Georgienii au reusit sa inscrie pentru prima data dupa aproape 28 de minute de joc prin Khvicha Jakhaia. Stefano Luongo a fost cel mai bun marcator de la italieni cu 4 reusite.