Eger a castigat al doilea meci in deplasare la Szeged. Oaspetii au marcat primii prin Erik Bundschuh, Szeged a echilibrat jocul dar tot Eger a intrat in avantaj la prima pauza dupa reusita lui Miklós Gór-Nagy (2-3). In repriza a doua, Kevin Graham a dublat avantajul, in timp ce Márton Tóth si-a readus echipa la un gol de adversari. La jumatatea meciului, Eger si-a pastrat avantajul de un gol (4-5). La reluarea jocului  Csaba Kiss a inscris pentru 5 la 5, echilibrul pastrandu-se pina in ultimul sfert, in care s-a intrat tot la egalitate 8-8. Cu patru minute inainte de finalul jocului, centrul lui Eger,  Balázs Hárai a inscris pentru 8-9, in timp ce Graham a inchis tabela cu un minut inainte de fluierul final. Scor final 8-10. Eger conduce acum cu 2 la 0 la general si mai are nevoie de o victorie pentru a secalifica in finala.

In cealalta semifinala, Szolnok s-a impus fara probleme in deplasare la Honved. Norbert Hosnyánszky a deschis scorul pentru Szolnok in partide de la Budapesta, iar Milan Aleksic a dublat diferenta pina la finalul primului sfert. Tot internationalul sarb  a dus scorul la 0-3, in timp ce Péter Kovács a reusit sa inscrie primul gol al lui Honved. Alelsic a mai inscris o data din penalty, Gergely Kiss fiind autorul celui de-al doilea gol al gazdelor. Dupa 4-2 pentru Szolnok la pauza mare, echipa antrenata de Istvan Kovacs a continuat sa domine jocul in partea a doua inscriind alte sase goluri si primind doar trei. Dupa victoria cu 10 la 5, Szolnok conduce cu 2-0 la general si mai are nevoie de un succes in meciul al treilea, programat vineri pe teren propriu.

Intr-unul din meciurile pentru locurile 5-8, Debrecen, formatia la care evolueaza Andrei Busila, a fost invinsa in deplasare de BVSC cu 11 la 7. La general scorul este acum egal 1 la 1, meciul decisiv fiind programat sambata la Debrecen.

Rezultatele inregistrate in primele meciuri din play-offul campionatului Ungariei:

Locurile 1 – 4 (3 din 5)