Lille a cedat in deplasare la Reims, cu 18 la 15.  Gazdele au inceput in forta partida si au castigat primul sfert cu 8-4, insa Lille a reusit o repriza a doua excelenta, cu 7 goluri marcate si doar unul primit. Echipa oaspete chira s-a desprins la trei goluri pe tabela de marcaj (10-13). dar Reims a revenit incredibil in ultimul sfert, cu Griffin Lerman, autor a patru goluri consecutive. Dupa aceasta infrangere Lille  a ramas pe locul 9 cu 16 puncte. Liderul clasamentului, Montpellier, s-a deplasat la Senlis, unde a obtinut o victorie la scor (9-23).  Nice s-a deplasat la Strasbourg, unde a obtinut o vicotire la limita, cu 11 la 10. Chiar daca au avut parte de un start foarte bun (0-2 la jumatatea primei reprize), oaspetii s-au vazut egalati pina la prima pauza (3-3). Nice a reusit sa se desprinda la doua goluri la inceputul sfertului trei (5-7), dar s-a vazut din nou egalata de gazde (10-10). In cele din urma David Babic, a marcat golul victoriei cu sase secunde inainte de fluierul final.