Oradenii au deschis scorul prin Ramiro Georgescu, oaspetii au preluat conducerea pe tabela de marcaj dupa reusitele lui Calin Cristian si Fulea, dar CSM a reusit sa treaca din nou in avantaj dupa golurile marcate de Asanovic si Mihnea Chioveanu.

Repriza a doua a fost dominata de bucuresteni care au punctat de doua ori prin Vrinceanu si Fulea din penalty, si nu au primit niciun gol. Dinamo a avut astfel in avantaj la pauza mare (3-4).

La reluarea jocului, Tiberiu Negrean a adus egalarea pe tabela de marcaj dintr-o lovitura de la 5 m, Istvan Szabo si-a adus echipa in avantaj, iar tot Negrean a punctat pentru 6-4. Pana la urma diferenta inainte de ultima repriza a fost de un singur gol dupa ce Tudor Fulea a pentru Dinamo.

In ultima repriza, a dominat jocul reusind  sa se distanteze la trei goluri de adversari, prin Chioveanu si Ramiro Georgescu (8-5), acesta fiind si scorul final al intalnirii.

A doua partida dintre CSM Digi Oradea si Dinamo se va disputa duminica de la ora 12.00.