Jucatorii lui Aurelian Georgescu au inceput foarte bine partida si la jumatatea primului sfert au condus cu 3 la 0, dupa dubla lui Balakriev si reusita lui Draghici. Tudor Fulea, cu o dubla, si-a adus echipa la un gol de adversari insa oaspetii au refacut diferenta de trei goluri pana la prima pauza (2-5).

Sportul si-a pastrat avantajul de trei goluri si la pauza mare (4-7) si s-a distantat la 4 pasi de adversari la finalul sfertului trei (6-10). In ultima repriza Dinamo a punctat o singura data in timp ce „studentii” au reusit sa inscrie alte trei goluri, incheiind partida cu sase goluri in fata pe tabela de marcaj. Scor final 7-13.

Dinamo a incheiat sezonul regulat pe locul trei cu 57 de puncte, in timp ce Corona Sportul Studentesc a terminat pe 4 cu 54 de puncte.

La sfarsitul saptamanii viitoare se joaca primele meciuri din play-off: „studentii” vor intalni in semifinale pe campioana, Steaua Bucuresti iar Dinamo va avea ca adversara pe CSM Digi Oradea.

Semifinalele se disputa dupa sistemul cel mai bun din 5 partide, primele intalniri fiind programate pe 1 si 2 aprilie la echipa mai bine clasata.