Vicecampioana Germaniei a inceput in forta partida de la Bremen si dupa primul sfert a condus cu 5 la 0.

Mihnea Gheorghe a reusit sa inscrie pentru oradeni la inceputul reprizei a doua, dar jocul a continuat sa curga in favoarea gazdelor care au punctat de patru ori consecutiv pana la golul lui Nicolae Diaconu. A fost 9 la 2 la pauza mare pentru Hannover.

CSM a dominat a doua jumatate a intalnirii dar diferenta de 7 goluri a fost greu de recuperat pana la final. Jocul s-a incheiat cu scorul de 12-7 pentru formatia germana. In urma acestui rezultat misiunea oradenilor de a se califica in grupele Ligii Campionilor a devenit foarte dificila. Meciul  revansa este programat pe 9 noiembrie, in bazinul olimpic Ioan Alexandrescu, din Oradea.